Fórum rrsportum

Datum: 07.12.2009

Vložil: Andrea

Titulek: Mikulášský coursing

Ahojky, ještě jednou moc díky za sobotní mikulášské běhání, zase se sešla bezva parta lidiček s i bez zrzounů, ale hlavně s dobrou náladou (a to i přes hnusnou vlezlou zimu, brrr....) a nakonec se rozdávaly nádherný voňavý medaile.
Posílám odkaz na pár foteček ......:
https://akama.rajce.net/Coursing_Svitavy_05.12.09

P.S. Katy, kalendář je super, díky !!!

—————

Datum: 07.12.2009

Vložil: Denisa a Glorča

Titulek: Re: Mikulášský coursing

tak jste si to koukám všichni užili. No my snad už příště dorazíme a kdyby ne tak Valentínský si nenecháme ujít určitě:-)

—————

Datum: 08.12.2009

Vložil: Lucie

Titulek: Re: Mikulášský coursing

Andrej fotky jsou super! Napsala bys mi na sebe kontakt, prosim? diky!

—————

Datum: 07.12.2009

Vložil: Vlaďka

Titulek: Kolagen

Tak pro ty, co jsem se s nima bavila v sobotu o hydrolyzovaném kolagenu, dávám adresu:

https://www.nutri-exact.cz/cat_det.php?id=210

—————

Datum: 05.12.2009

Vložil: Vlaďka

Titulek: Dnešní coursing

Díky všem, kdo umožnili, že jsme si zaběhali. Bylo to supeeeer.
Fotky jsou na adrese

https://dexendy.rajce.idnes.cz/Mikulassky_coursing_5.12.2009/

—————

Datum: 06.12.2009

Vložil: Liba

Titulek: Re: Dnešní coursing

Ahojte, mrkla jsem na fotečky, jsou krásný, ale ty perníkový medaile jsou ,,dokonalý,,!!!!!

—————

Datum: 06.12.2009

Vložil: Radka

Titulek: Re: Re: Dnešní coursing

A co teprve bublinky pro páníčky..:)))

—————

Datum: 06.12.2009

Vložil: Lída

Titulek: Re: Dnešní coursing

Tak se snažím podívat na fotečky a neustále mi to píše, že nic nenalezeno. Prosím, nevíte proč? Měli jsme tam mimíska, myslela jsem, že bych mrkla jak vyrostl.

—————

Datum: 07.12.2009

Vložil: Vlaďka

Titulek: Re: Re: Dnešní coursing

To nevím, máš dobře zkopírovanou adresu? Nám všem to normálně funguje.

—————

Datum: 07.12.2009

Vložil: Lucie

Titulek: Re: Re: Re: Dnešní coursing

Bylo to fajn, rada jsem vas vsecky videla!

—————

Datum: 16.11.2009

Vložil: Lucie

Titulek: Lososový olej

Ahoj, asi pisu trochu mimo tema, ale chtela jsem se zetat jestli nekdo nemate zkusenosti s losos. olejem od Brit Care?? A jestli je jeho kvalita srovnatelna se značkou Kronch? Je mi divny, ze je tam tak velkej cenovej rozdil... Diky a zdravim

—————

Datum: 18.11.2009

Vložil: Katka

Titulek: Re: Lososový olej

Nevím, neznám ale na Kronch nedám dopustit, tak bych to ani neměnila.

Ahoy na mikuláše:o)

—————

Datum: 18.11.2009

Vložil: Ingrid

Titulek: Re: Lososový olej

Lososový olej od Brit Care neznám, ale jinak mám s touto značkou velmi dobré zkušenosti. Brit Care je česká značka, Kronch je světově známější a má výrobu v Dánsku, takže cenový rozdíl by mohl být kvůli tomu. Ale je to jen má domněnka...

—————

Datum: 18.11.2009

Vložil: Lucie

Titulek: Re: Re: Lososový olej

Holky diky, zjistovala jsem to taky po znamych a podle vseho je u Brit Care vyssi davkovani, takze cenove to vyjde na jedno brdo ...

—————

Datum: 18.11.2009

Vložil: Vlaďka

Titulek: Re: Lososový olej

Já střídám podle toho co mám. Myslím, že se to projeví jedině dlouhodobě a Brit není zase tak špatnej. Kronch je určitě lepší značka, ale bez chemie ti to nikdo neřekne.

—————

Datum: 23.11.2009

Vložil: Markéta (Fido a Pluto)

Titulek: Re: Re: Lososový olej

Chtela bych prispet svou zkusenosti s lososovym olejem Brit Care, ktery davam svym dvema RR denne v polovicni davce nez je doporucene davkovani a bohate to staci. Uz po 14 dnech, kdy jsme jej zacali pouzivat byl videt rozdil v lesku srsti, i na hmat. U kronch myslim clovek zaplati hlavne i za znacku...

—————

Datum: 10.11.2009

Vložil: Roland

Titulek: a kuuurna

No vidiet ze som tu davno nebol. Kukam na zmeny ako puk.
Jedine co sa nezmenilo su divne prispevky vo fore.

Prosim Vas, v cechach sa bonituje na zaklade fotiek?
Ja by som teda chcel Heavenku uchovnit v CR.
Mam poslat fotku na posudenie v elektronickej forme ci mam poslat foto na platine? To som sa nikde na fore nedocital.

—————

Datum: 11.11.2009

Vložil: michal

Titulek: Re: a kuuurna

A kdyš uchovníš svoji fenu v Čr,můžeš na ni pak chovat na Slovensku?Teda,pokud nemáš čr občanství.

—————

Datum: 08.11.2009

Vložil: Anna

Titulek: ???

Mohla bych soutěžit..nebo jsou vhodné na cvičení Americký pitbulteriéři??...Napište mi prosím na e-mail -a55b@seznam.cz

—————

Datum: 11.11.2009

Vložil: Katka

Titulek: Re: ???

Trochu nerozumím vašemu příspěvku.Jaké cvičení máte na mysli?

—————

Datum: 07.11.2009

Vložil: maarosh

Titulek: To Alena

Ještě pár dotazů.

Mohla bys prosím nějak srozumitelně popsat, jak podle tebe má vypadat ridgeback? A dále jestli bych mohl poprosit anatomický rozbor Mafiosa? Třeba z toho všichni pak poznáme, proč by takový pes, podle tebe, neměl být uchovněn.

Jen tak vysmahonut, že ten či onen ani nevypadá jako ridgeback je velmi jednoduché. Ale umět to zdůvodnit už může být maličko komplikovanější :-)

P.S. Nikdy v životě jsem Mafiosa ani jeho majitele neviděl.

—————

Datum: 18.11.2009

Vložil: Alena

Titulek: Re: To Alena

maaroshi - ano nepřijde mi jako typický předtavitel plemene - jak popisuje standard, RR má mít předhrudí, už z dálky jde vidět že tam má to V, které předhruí vůbec nenaznačuje, záda mají být v rovině - no že je tam vidět pěknej sešup to jde taky z té fotky vidět a ty nohy vzadu nemaj jediný úhel. Jak už jsem psala, když se podívám na fotky z bonitací a na fotky psů třeba ze Švédska tak jde vidět, jak anatomicky pokulháváme za "Evropou" a jediný vodící element v chovu je ridge na zádech a standradní výška.Byla jsem na té bonitaci uchovňovat naši fenu, takže vím, jak psi vypadaj a hlavně jak se jich tam polovina plazila a byla vyplašená co se to kolem nich děje. Ano jak píšeš, povaha je to hlavní, tak proč se povaha netestuje? S radostí přijedu potestovat naši fenu na tábor rr sportu a to pro mne bude mít větší význam, než bonitace.

—————

Datum: 07.11.2009

Vložil: maarosh

Titulek: hehe - to je zas diskuze

Tady někdo řeší chovnost čokla podle fotky, na které se sotva dá vidět jeho anatomie a už je z něj hned čokl, kterej by se neměl uchovnit? No paráda :-)

Škoda, že se řeší tyhle hovadiny, ale nad povahou se nikdo ani nezamyslí. Plemeno rhodéský ridgeback jde v ČR s povahou úplně do kopru. Sebevědomí a samostonost pomalu vytlačuje závislost a nechopnost udělat jakékoliv vlastní rozhodnutí. K čemuž byl RR vyšlechtěn.

Po pěti letech testování povah RR vím o čem mluvím a na posledním Summer campu jsem to po povahových testech silně zdůrazňoval.

To, že byl RR vyšlechtěn na práci a ne na ukazování na výstavách, také nikdo nezohledňuje. Je pro původní plemeno lepší pes strmý, přerostlý, ale fantasticky sebevědomý a schopný parádně pracovat, nebo ošampionovaná ludra neschopná jakékoliv práce se seběvědomím u bodu mrazu? Jednu takovou milovanou ludru mám doma, tak opět vím o čem mluvím :-)

Doporučuji si naštudovat materiály o tom, k čemu rr sloužil a jak vypadaly představitelé RR na prvních výstavách v Africe. Vidět pár čoklů na výstavách, přečíst si Tušanovou, Carlsona, Heriana nebo Chamberlain, k tomu skutečně nestačí :-)))

Kdo je Alena?

Kdo je Pavel K.?

Kdo je Franta?

—————

Datum: 07.11.2009

Vložil: Lucie

Titulek: Re: hehe - to je zas diskuze

S tim souhlasim, mnohem dulezitejsi je povaha nez vzhled! Chtelo by to sepsat nejakou petici pro testovani povah na bonitacich :-)

—————

Datum: 04.11.2009

Vložil: Verča

Titulek: diskuze

Ono soudit psa podle fotky, je trochu zoufalý.. ono stačí psa pěkně postavit, správně natáhnout a výsledek a hlavně fotky jsou hned jiný!! a neměla by na takovém to webu být radši diskuze o psích sportech a o planovaných akcích??pro rejpaly jsou diskuze na jiném portálu, pokud vím...

—————

Datum: 04.11.2009

Vložil: Franta

Titulek: Re: diskuze

A na jakým?hoď sem link!:o)

—————

Datum: 02.11.2009

Vložil: Franta

Titulek: Mafioso

No ježiš, ještě neplnochrupce do chovu!!!!!Takže by pak uchovnili psa co mu chybí zuby a ještě vypadá jak Mafioso.To už by byl totální kocourkov!

—————

Datum: 03.11.2009

Vložil: Verča

Titulek: Re:vysmech

Ono soudit psa podle fotky, je trochu zoufalý.. ono stačí psa pěkně postavit, správně natáhnout a výsledek a hlavně fotky jsou hned jiný!! a neměla by na takovém to webu být radši diskuze o psích sportech a o planovaných akcích??pro rejpaly jsou diskuze na jiném portálu, pokud vím...

—————

Datum: 29.10.2009

Vložil: Alena

Titulek: výsměch

Ahoj, jelikož jsem jinde nenašla jinou diskuzi ohledně RR a řešila se tady bonitace, tak vkládám jeden odkaz - jak mohl tento pes projít bonitační zkouškou? Ty feny co tam jsou nechovné, jsou pro mne ridgebaci a tento pes, který nevypadá ani jako RR je chovný. Nějak to nechápu.
Nebo jsem divná já a mám špatnej vkus a takhle má ridgeback vypadat. Můžete mi to někdo trochu osvětlit? Děkuji Alena a Bondy
https://www.ckrr.cz/images/stories/bonitace0909/mafiosozlukovskehodvora_p1.jpg

—————

Datum: 30.10.2009

Vložil: Honza + B + C + g

Titulek: Re: výsměch

To Alena - mno ona bonitace je v podstatě shrnutí toho, jak pes vypadá, není to žádný test, žádná zkouška... jsou tam určitá omezení (teď asi kvůli mýmu zvířeti dotanu pár dopisů), ale ty se zrovna tohohle psa netýkaly, jinými slovy všechny podmínky splňoval. Předpokládám, že v bonitační kartě má napsáno, co si o něm komise myslí a každý si může vybrat, jestli s ním bude krýt nebo nebude. Ty feny, co tam jsou nechovné, jsou nechovné kvůli výšce (tak ne, ty dopisy dostanu až teď:-)

—————

Datum: 30.10.2009

Vložil: Alena

Titulek: Re: Re: výsměch

Já pořád tomu nerozumím!Nechápu ty dopisy,ale asi to nemá nic společného s mým dotazem.Takže jestli dobře chápu,tak pes,kterej má výhodu že je malej,ale zjevně dle fotografie se spoustou vad,netypyckou stavbou těla,hlavou atd. je na tom lépe než ti,kteří nemaj až tak moc vad,ale jsou velcí..to bude zajímavé kam se chov bude vyvíjet,když budeme mít v chovu takove "nádhery"!OMG. .Alena

—————

Datum: 30.10.2009

Vložil: Michal

Titulek: Re: Re: Re: výsměch

ten pes je vážně "hustej"

—————

Datum: 30.10.2009

Vložil: Michal

Titulek: Re: Re: výsměch

No i ti psy co maj 72 jsou krásní. Aleno - souhlas

—————

Datum: 31.10.2009

Vložil: Michal K.

Titulek: Re: výsměch

teda já ty dopisy taky nechápu-:)
Aleno, čemu se divíš. Tady to je stejné dlouhé roky. Jakmile má pes všechny zuby a výšku dle standardu, pak dobré kyčle, jestli se zrovna soudruh Jahoda dobře vyspal, je chovný. A je jedno jak vypadá. Je to stejně jedno, neboť s tím pak stejně nikdo nekryje. Nese to sebou pouze ten problém, že si nikdo nelajzne přivézt psa z venku, dát do něho prachy a pak ho tady stejně neuchovní, protože venku se zuby neřeší a výška tam je taky trošku někde jinde.

—————

Datum: 31.10.2009

Vložil: MK

Titulek: Re: výsměch

nebo uchovní a čeká pak dopisy.

—————

Datum: 31.10.2009

Vložil: Alena

Titulek: Re: Re: výsměch

To je mi jasný, ale anatomie v chovu není podstatná? Byla jsem na Orlíku a tam měli přednášku američtí chovatelé a dávali velký důraz na anatomii, myslela jsem že si ti co jsou v bonitačních komisích vezmou příklad. Taky bych ráda něco dovezla, možnosti jsou dneska už jiné, ale jak píše Michal K. tak se taky bojím co zuby, kyčle a výška.
Nějak mi přijde že se dlouho řešila bílá barva. To bych chtěla vidět ty psy, co byli uchovněný před touto bonitací, jeslit by jich aspoň polovina prošla mírou!

—————

Datum: 02.11.2009

Vložil: Honza + B + C + g

Titulek: Re: Re: výsměch

... které přicházejí... i když většinou ne ve formě písemné, ale jak bych to... spíše formou pohádky... ta se taky původně šířila jen ústní formou a autor býval většinou neznámý :-)

—————

Datum: 31.10.2009

Vložil: Marek

Titulek: Re: výsměch

Proč to řešíte tady?Je to přece vizitka klubu jaké zvířata pouštějí do chovu.Od toho tady jsou poradci chovu, kteří tomu určitě rozumí.

:o)

—————

Datum: 27.10.2009

Vložil: ???

Titulek: Libami a Dalibami

Jasně, asi to máznete, ale chci se zeptat, co je za spojitost mezi těmito ch.stanicema? To že odchovávají kvanta průměrných štěňat je všem jasné, ale proč chovají na feně, která má kyčle 2/1? Jakou budoucnost budou mít štěňata?A píšu to zde, jelikož pan Kyncl je ve výboru klubu, tak mi třeba odpoví.

—————

Datum: 27.10.2009

Vložil: Vlaďka

Titulek: Re: Libami a Dalibami

Hele nejsem Michal, ale pokud se někdo schovává za anonym, tak si myslím, že nikomu za odpověď nestojí. Tak nazdar a mindráky je třeba léčit prací.

—————

Datum: 28.10.2009

Vložil: Michal Kyncl

Titulek: Re: Libami a Dalibami

Společného nemají nic, ale nějaké informace mám, takže rád odpovím každému, koho to zajímá. Na anonymy ale kašlu. Nenechám se urážet každým cápkem, co má dva chlupy z ridžbeka na gauči.

—————

Datum: 26.10.2009

Vložil: Honza + B + C + g

Titulek: Agility

Alespoň co můžu vidět z fotek, jste měli krásný agility! Hezký překážky, krásnej rovnej povrch a hezky posekáno... muselo se tam závodit jedna báseň :-)

—————

Datum: 26.10.2009

Vložil: Katka

Titulek: Re: Agility

Jo jo závodilo, jen některým závodníkům je úplně jedno, jeslit je tam posekáno, rovno a překážky máj hezkej povrch....Závodník= Ascot a jeho klasický výkon.o) v polovině si šel čuchat něco hodně důležitého v rohu agilit...Prostě klasika, však to znáš...

Ale i přez to všechno - chyběli jste nám.o))

—————

Datum: 27.10.2009

Vložil: Honza + B + C + g

Titulek: Re: Re: Agility

:-) až bude tepleji, určitě se za vámi vypravíme, to si piš :-)

Pan Závodník=Ascot byl pašák, vždyť sem viděl jeho fotku z kladiny! :-)

—————

Datum: 27.10.2009

Vložil: Vlaďka

Titulek: Re: Re: Re: Agility

Nejsem hnusná, fotím jen úspěchy. Ascotek šel skoro jak "bůh" a nebyl jediný, kdo se chodil mezi překážkama dívat co např. Honza nese, na Chinaru co šla okolo.

—————

Datum: 30.10.2009

Vložil: Katka

Titulek: Re: Re: Re: Re: Agility

Diky Vladi

—————

Datum: 25.10.2009

Vložil: Majka Maka-Boma

Titulek: KRÁSNÝ DEN

To byl dneska krásný den,že? Jsem ráda,že jsem ho mohla prožít s Vámi,které máme moooooc rádi!!!!
Už se těšíme na další akci,ale to sluníčko už asi nezaručíme,pa

—————

Datum: 25.10.2009

Vložil: Vlaďka

Titulek: Re: KRÁSNÝ DEN

Tak nejdřív všem děkujeme za super den. Katce za obzvlášt super počasí. Dávám odkaz na fotky i když musím přiznat, že se dvěma psy to bylo mnohem složitější, takže ve Svitavách, příště budou ty fotky lepší.

https://dexendy.rajce.idnes.cz/Janov_25_10_2009/

—————

Datum: 26.10.2009

Vložil: Gymi + Olli

Titulek: Re: Re: KRÁSNÝ DEN

Jee Vladi ty fotky jsou super, muzu si nektery pujcit? Pisu do fora, nemam na tebe mail ... L.

—————

Datum: 26.10.2009

Vložil: Vlaďka

Titulek: Re: Re: Re: KRÁSNÝ DEN

Jasně vezmi si kterou potřebuješ, proto jsem je tam dala. Jinak mám adresu dexendy@seznam.cz

—————